Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Poslední skotský král (2006)

8. ledna 2011 v 10:17 | Staňulii |  MOVIES
Poslední skotský král
Hodnocení CSFD: 80%

Oficiální text distributora:
     Příběh začíná v okamžiku, kdy čerstvě vystudovaný skotský lékař Nicholas Garrigan (James McAvoy) odlétá do Ugandy. Od návštěvy exotické země si slibuje vzrušující zážitky, romantiku a radost z toho, že může pomáhat tam, kde ho lidé opravdu potřebují. Krátce po svém příletu je přivolán na místo nehody - nový prezident Idi Amin naboural se svým Maserati do krávy. Garrigan situaci vyřeší a svou bezostyšnou přímostí si Amina získá. Amin, který byl už dříve posedlý skotskou historií a kulturou, si Garrigana ihned oblíbí a nabídne mu, aby se stal jeho osobním lékařem. Tuto nabídku mladý doktor nemůže odmítnout - a právě tady začíná jeho cesta do šokujícího zákulisí jedné z nejstrašnějších hrůzovlád v Africe. Garrigan začne propadat své vlastní touze po moci a stane se diktátorovým důvěrníkem, poradcem a pravou rukou, přičemž je stále častěji svědkem znepokojujících událostí - únosů, vražd a nevýslovných zrůdností, na kterých může mít sám spoluvinu. Když se ve víru Aminovy vražedné megalomanie konečně pokusí zastavit šílenství, které ho obklopuje, změní se jeho pobyt v zoufalý boj o přežití.

     Film Poslední skotský král, který byl natočen ve Velké Británii a Ugandě za podpory místních obyvatel, je ojedinělou sondou do světa nemilosrdného diktátora, který Ugandě vládnul v 70. letech.

Moje hodnocení: 85%
     Tenhle film mě udržel v napětí od začátku až do konce. Téma příběhu mě donutilo zamyslet se nad tím, jestli se opravdu máme tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř...Nejdřív jsem přemýšlela, jestli je to, co se ve filmu odehrává, opravdu skutečnost a potom když jsem si přečetla, že film mapuje skutečné události ze 70. let, tak jsem byla vážně celkem v šoku. Ve filmu je několik drsnějších scén, ostatně celé to téma je poněkud drsnější, takže  pokud nemáte rádi násilí a psychologická dramata, tak se na to raději nedívejte, protože Poslední skotský král vás asi spát nenechá :)

Trailer k filmu:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama