Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Střelec (Sagittarius)

17. prosince 2010 v 10:46 | Staňulii |  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
strelec_sagittarius
23. 11. - 21. 12.

Podstata: hledání
Vládce: Jupiter
Dny týdne: čtvrtek, pátek, neděle
Živočichové: jelen, daněk, kůň, slon, páv
Rostliny: majoránka, mák, šalvěj, cukrová třtina, eukalypt, dub, buk, jasan, hruška, lípa, bříza, vavřín
Kameny: tyrkys, ametyst, malachit, rubín, granát, safír, jantar
Kov: cín, kované železo
Barvy: modrá, fialová, indigo
Čísla: 1, 3, 4, 5, 9, 14, 24, 33
Silná stránka: aktivita
Slabá stránka: nervozita
Charakter: cholericko-sangvinický
Sympatická znamení: Skopec,  Lev,  Váhy,  Štír
Neutrální znamení: Střelec, Býk, Rak, Kozoroh, Vodnář
Pozor na: Ryby, Blíženci, Panna

Pozitivní rysy Střelce
    Soucit, silná vůle, vytrvalost, trpělivost, odvaha, schopnost regenerace, věrnost, houževnatost, citová hloubka.

Negativní rysy Střelce
     Přetvářka, nedůvěřivost, bezohlednost, přílišné sebeanalyzování, sebezničující tendence, žárlivost, fanatismus, negativismus, tajnůstkářství, pomstychtivost.

Charakteristika
     Lidé narození v ohnivém znamení Střelce nesou pečeť vládce svého znamení Jupitera, který symbolizuje spravedlnost a štěstí. Upřímní, impulsivní, neklidní, netrpěliví, štědří, velkorysí - takoví jsou Střelci. Jsou dobrými pozorovateli a dokáží rychle analyzovat. Neustále chtějí poznávat nové lidi, nová místa. A tak poměrně rychle a snadno navazují kontakt. nachází uspokojení v počínání něčeho nového nebo v autokratickém vystupování ve vlastním kruhu. Střelec se často nadchne pro určitý ideál či myšlenku, která jej podnítí k práci na jejím dosažení.
     Jupiter jako vládce nad Střelcem mu dává důvěru, že ideál musí jednou zvítězit a že všechny okolnosti mu budou hrát "do karet". Tato uklidňující jistota ho neopouští ani v nejhorších dobách a právě toto rozpoložení mysli mu přivádí mnoho přátel, kteří mu pomáhají i v kritických okamžicích. Přátele získává také zdvořilým a příjemným vystupováním. Milují nezávislost a svobodu, ale nepřekračují hranice svých závazků a zákonů. Jsou optimisty a většinou jsou mírumilovní. Můžeme je velmi často vidět v dobré, zábavné společnosti. Svou upovídaností baví své okolí, někdy jim to ale mluví až moc. Pak toho také patřičně litují.
     Přestože jsou rozumově nadaní, rozhodují se převážně srdcem. Mají rádi tanec a hudbu, přírodu a všechno živé. Jsou to dobrodruzi a optimisté. Mají radost ze života a užívají si ho plnými doušky. Jednou z chyb je jejich přeceňování. Opojeni vším tím optimismem si toho často naloží víc, než můžou zvládnout.

Zdraví
     Lidé ve znamení Střelce mívají silnou tělesnou konstituci a mnohé jejich zdravotní potíže jsou výsledkem jejich přepínání se. Trápí je revmatismus. Na svých dobrodružstvích si také mohou přivodit úraz.

Práce
     Střelci často vykonávají více povolání najednou. Jsou pracovitými a poctivými zaměstnanci. Měli by se zaměřit na zaměstnání, kde se mohou pohybovat, cestovat. Být zavřený v kanceláři, to je to poslední po čem touží. Významnějšího úspěchu dosahují až v pozdějším věku, kdy se k jejich dobrým vlastnostem připojuje rozvaha a klid.
     Jsou vynikajícími pracovníky a pracovnicemi v cestovním ruchu a zvlášť dobře se cítí při hledání a organizování nových, zvlášť obtížných tras či jako průvodci. Vydrží sebevětší námahu a ještě povzbuzují jiné. Každému nebezpečí se dokáží srdnatě postavit a v kritických chvílích nacházejí správná řešení.
     Uplatňují se i v aplikovaných přírodních vědách a když nemohou, tak o přírodě alespoň teoretizují. Jsou výbornými zahradníky, lesníky, zemědělci, chovateli zvířat, učiteli přírodopisu. Také v povoláních souvisejících se sportem, zejména takovým, při kterém mohou být pod širým nebem jsou spokojeni. A jsou-li v nouzi, tak sahají i po takových povoláních, kde se mohou alespoň svobodněji projevovat, jako je teologie, právnictví nebo medicína, ale mohou být i dobrými vojáky. Styk s přírodou si pak nechávají na volné chvíle. Mají i dobré literární nadání, takže své zkušenosti a zážitky dokáží vhodnou formou publikovat.

Láska a partnerství
     Střelec je skvělý partner a veselý společník se značnou fantazií. Je dobrosrdečný, štědrý a rád obdarovává druhé, občas by se úplně rozdal. Protože je idealista, věří, že najde ideálního partnera, kterého hledá někdy i celý život. Ale když už se zamiluje, tak ohnivě, celou bytostí, což jeho partner někdy nemusí unést. Ve vztahu je upřímný a vstřícný, ale také může být žárlivý, podezíravý a nestálý. Případný rozchod velmi prožívá a dlouho mu trvá než se zase dá dohromady. Střelec bude kamarádit s lidmi různých znamení, ale mezi jeho největší oblíbence patří Rak, Ryby a také Blíženci. Se Střelcem můžete jednat otevřeně, ale pro jistotu se raději připravte se na dlouhý maratón, budete-li ho chtít polapit.
     Manželství se Střelcem není snadné, ale když víme, jak na to, velmi příjemné. Většinou se nehádají, nesnáší ale podvody a lži. Pak bychom se měli klidit z cesty, jelikož ranění Střelci bývají často velmi zákeřní. Bývají milí a pozorní. Líný člověk je příliš nepřitahuje, protože chtějí neustále něco podnikat. Jsou velmi aktivní a to i v milostném životě.

Žena Střelec
     Je velice energická a upřímná. Se svým zevnějškem nemusí být zrovna spokojená, ale měla by si uvědomit, že její vytříbené vlastnosti tento nedostatek několikanásobně vyváží. Velice si cení přátelství a nejraději tráví čas se svými nejlepšími přáteli. Hledá změnu a vzrušení. Nemá ráda sedavé zaměstnání. Raději by vyrazila někam do přírody, za dobrodružstvím.. Mohla by pracovat jako reportérka, správkyně chráněné oblasti a podobně. V lásce se dokáže nadchnout celkem snadno, nemá žádné přehnané nároky. V sexu hledá zábavu a smyslnost. Nepotřebuje dlouhou předehru, aby se dostala do varu. Chce však dojít k vrcholu a to se partner musí trochu snažit.

Muž Střelec
     Má v sobě jistou neodolatelnost. Velmi dobře se všemi vychází a rád navazuje nové vztahy. Je srdečný a odvážný. V zaměstnání dosahuje obvykle vysokého postavení. Je to dobyvatel. Svou vyvolenou obdarovává a hýčká. Je opravdovým romantikem. Umí krásně mluvit, ale hlavně jednat. Má sice sklon k menším milostným dobrodružstvím, v manželství však bývá věrný. Miluje své děti a plně se jim věnuje. Rád zapomene na každodenní shon a jde si se synem zahrát fotbal. Jednoduše, všestranný a neodolatelný.

Osobnosti ve znamení Střelce
     Mark Twain, Winston Leonard Spencer Churchill, Gérard Philipe, Marie Stuartovna, Bohuslav Martinů, Frank Sinatra, Heinrich Heine, Tycho de Brahe, Alleande Gustav Eiffel, Josef Lada, Jan Evangelista Purkyně, Rudolf Hrušínský, Steven Spielberg, Edith Piaf, Antonín Zápotocký, Zdeněk Fibich
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama