Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Váhy (Libra)

2. listopadu 2010 v 9:54 | Staňulii |  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
váhy_libra
23. 9. - 23. 10.

Podstata: vztahování se
Vládce: Venuše
Dny týdne: středa, pátek
Živočichové: vrabec, koroptev, domácí zvířata
Rostliny: azalka, lilie, meduňka, broskvoň, černý rybíz
Kameny: tyrkys, opál, smaragd, diamant, safír, beryl
Kov: měď
Barvy: bleděmodrá, světležlutá, světlezelená, černá
Čísla: 3, 5, 6, 10, 25, 27, 35
Silná stránka: vyrovnanost
Slabá stránka: bezstarostnost
Charakter: sangvinicko-flegmatický
Sympatická znamení: Váhy,  Střelec,  Vodnář,  Blíženci
Neutrální znamení: Býk, Lev, Panna, Ryby
Pozor na: Štír, Kozoroh, Býk, Rak

Pozitivní rysy Váhy
     Smysl pro diplomacii, eleganci, spravedlnost, rovnoprávnost, krásu a harmonii, logické myšlení, takt, společenskost, přizpůsobivost.

Negativní rysy Váhy
     Lichocení, koketérie, nerozhodnost, domýšlivost, samolibost, nesamostatnost, přelétavost.

Charakteristika
     Znamení Venuše, které se od přírody staví proti každé při. Vychází ze zásady, že vše uvažující vědomí, může sporná mínění uvést v rovnováhu. Proto Váhy budou často každému radit, aby četl, hodně studoval, aby nic příliš rychle neodmítal a v nepříjemném hledal vždy kladnou stránku věci.
     Jsou nerozhodní, ale při volbě jim pomáhá jejich vrozená intuice. Znamení Vah nese v sobě rozpor mezi introvertním a extrovertním typem člověka. Tito lidé jsou převážně intelektuálně založení. Upřímně se radují z každého příjemně prožitého dne. Mívají dobrý vztah k umění a často jsou sami umělecky nadaní. Milují šperky, zábavu a vkusné oblečení. Bývají často velmi poctiví a pravdomluvní. Příčí se jim jakákoli přetvářka a dokáží jít bezohledně i proti svému bližnímu, pokud vědí, že nemají pravdu. V opačném případě jsou ochotni jim vždy pomoci. Rychle si získávají přátelství druhých. Nebojí se sporů, vedou je však vždy ke klidu a míru. Bývají však lehce ovlivnitelní a nerozvážní. Dalším záporem může být někdy až nadměrná citlivost a sklon k netrpělivosti.

Zdraví
     Lidé ve Vahách bývají tělesně zdatní a nehrozí jim tedy velké zdravotní potíže. Nejčastěji trpí onemocněním ledvin a nervovými chorobami. Většinou mívají krásné a souměrné tělo.
    
Práce
     Jak vyplývá z celkové charakteristiky je chování zrozenců ve znamení Vah typické pro chování soudců. V tomto povolání se vysoce uplatňuje jejich cit pro spravedlnost, nad který není. Je však třeba se smířit s tím, že nad spisem prosedí měsíce a roky bojíce se rozhodnutí a že konečné rozhodnutí může být ovlivněno náhodou. Vhodné je pro ně i úřednické povolání. Je radost je mít za spolupracovníky, protože jsou pořádní a skromní a ochotně naslouchají radám. Prakticky nikdy se nevzepřou.
    Jejich cit pro krásné nalézá uplatnění v řadě oborů. Jsou aktivními hudebníky, herci a herečkami, malíři, architekty a uměleckými řemeslníky. Přitom je jim bližší lehká múza a poněkud modernější umění než ztrnulá klasika nebo extrémní moderna. Pro svůj vybraný vkus, smysl pro harmonické a barevně vyvážené oblečení nacházejí zvláštní uplatnění v oblasti módy. Tam nepatří k průkopníkům, ale k vysokému standardu. Také v tanečním umění a v tělesných cvičeních mají zalíbení a často se jim věnují profesionálně.

Láska a partnerství
     Váhy potřebují k životu jistou volnost, nemohu však žít osaměle. K překonávání nesnází a životních překážek potřebují partnera, který by je podpořil. V jejich životě zaujímá láska a manželství velmi významné místo. Pokud jsou opravdu zamilovaní, jsou schopni se i do určité míry pro svého druha obětovat.

Žena Váhy
     Má potřebu dokonalosti a souladu. Je vždy upravená, byt má dokonale uklizen. Všechno je, jak má být. To samé očekává od druhých. Nemá ráda, když se naruší její harmonogram. Je to člověk s jemným estetickým cítěním. Nepotrpí si na zapadlé putyky a bufety. I svého partnera vnímá jako svůj elegantní doplněk. Musí být slušivě oblečen, s vybraným chováním. Nejčastěji přitahuje muže s uměleckým cítěním. Její city bývají velmi povrchní. Což platí i v milostném životě. Volí si zaměstnání, kde se může angažovat na odpovědném místě. Ráda organizuje a má přehled. Miluje svou rodinu a snaží se ji zapojit i do svého pracovního života. Občas ztratí autoritu, když se příliš předvádí se svou inteligencí a vědomostmi.

Muž Váhy
     Jsou obvykle pro ženy velmi přitažliví. Nemusí být jako ze škatulky, má prostě něco do sebe. Svým jemným jednáním a milým pohledem dokáže učarovat i tu nejchladnější dámu. Bývá dosti žárlivý. Je také velmi nerozhodný a citlivý. Na rozdíl od svého ženského protějšku by se neměl pouštět do věcí, které vyžadují pevnou ruku. Když se zamiluje, bývá nemotorný a romantický. Pro milostný akt musí být všechno dokonalé. Najednou z něj zábrany spadnou a objeví se muž se vším všudy. Dokonce je ochoten prozradit své touhy a přání a realizovat je. Své děti se snaží dovést k intelektuálnímu vrcholu. Chce být jejich přítel a poradce.

Osobnosti ve znamení Vah
     Jaroslav Seifert, Jaroslav Ježek, Vladimír Remek, Brigitte Bardotová, Petr Vok z Rožmberka, Mahátma Gándhí, Václav Havel, John Lennon, Oscar Wilde, Ferenc Liszt, Rudolf Hrušínský, Bruce Springsteen, Olivia Newton John, Marcello Mastroanni, Vladimír Menšík, Petr Dvorský, Luciano Pavarotti, Richard III., Dagmar Burešová, Ondřej Havelka, Luke Perry
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama