Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Štír (Scorpio)

11. listopadu 2010 v 17:08 | Staňulii |  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
Štír_Scorpio
24. 10. - 22. 11.

Podstata: touha
Vládce: Mars, Pluto
Dny týdne: pondělí, úterý
Živočichové: ryby, žáby a jiní živočichové žijící ve stojatých vodách
Rostliny: narcis, hořec, česnek, šeřík, meruňka, broskvoň, jeřabina, kokosová palma, cedr, cypřiš
Kameny: opál, granát, topaz, smaragd
Kov: železo, ocel, rádium
Barvy: červená, hnědá, zelená
Čísla: 1, 7, 9, 11, 23, 47, 87
Silná stránka: důvtipnost
Slabá stránka: neústupnost
Charakter: flegmaticko-cholerický
Sympatická znamení: Střelec,  Ryby,  Rak,  Váhy
Neutrální znamení: Štír, Býk, Blíženci, Panna, Kozoroh
Pozor na: Vodnář, Býk, Lev

Pozitivní rysy Štíra
    Soucit, silná vůle, vytrvalost, trpělivost, odvaha, schopnost regenerace, věrnost, houževnatost, citová hloubka.

Negativní rysy Štíra
     Přetvářka, nedůvěřivost, bezohlednost, přílišné sebeanalyzování, sebezničující tendence, žárlivost, fanatismus, negativismus, tajnůstkářství, pomstychtivost.

Charakteristika
     Pevné vodní znamení pod vlivem ohnivého Marsu, což ukazuje na boj mezi těmito dvěmi živly. Podobně jako Skopec je i Štír velkým bojovníkem. Jen s tím rozdílem, že Štír konflikty nevyhledává, bojuje jen když se musí bránit. Štír je znamením, kde city musí projít zkouškou ohně, kde jsou očištěny, teprve pak mají skutečnou a trvalou cenu. Štír vychází ze zásady, že vědění je moc a že chceme-li nasbírat mnoho poznatků, nesmíme se obávat složitostí. Jejich povaha je dosti zvláštní. Na jedné straně překypují neobyčejnou dobrotou a jsou schopni se zcela obětovat. Na druhé straně mohou být absolutně nesnášenliví a krutí. A obě stránky se u nich většinou vyskytují společně, takže je obtížné předem odhadnout co udělají.
     Štíři mají dobrou paměť a nezapomínají. Nejsou sice pomstychtiví, ale často se vrací ke starým křivdám, aby vyrovnali účty. Nechybí jim odvaha a vytrvalost. Lidé narozeni ve znamení Štíra jsou energičtí, nezávislí a rozhodní. Bývají také velmi nedůvěřiví až podezíraví. Jsou obdařeni důvtipem a velkou představivostí. Ironie a jízlivost slouží Štírovi jako zbraň. Tito lidé dokáží uznat intelektuální převahu, i když by byli radši, kdyby byla na jejich straně. Nesnášejí zbabělost a podlézavost. Bývají také velmi všímaví a bystří. Často na první pohled dokáží odhadnout povahu člověka a najít jeho největší slabost.
     Nejvíce jej přitahují věci, které každý nezná, které jsou většinou skryty, ale které mohou mít velký význam pro toho, kdo dovede tohoto poznání využít. Z toho plyne, že Štír se dobře vyzná "v tlačenici" a v praktickém životě. Vždy ví na koho se obrátit ať už s finanční či jinou pomocí. Rád však také vystupuje jako pokušitel a svůdce a zkouší druhé, k nimž, jestliže obstojí, se stává úslužným a ochotným.

Zdraví
     Štíři se těší výjimečně dobrému zdraví. Jsou velmi odolní. Nejsou hypochondry. Pokud říkají, že jsou nemocní, tak opravdu jsou. Jsou však přesvědčeni, že jen oni sami vědí, jak se z nemoci dostat, ať už jde o cokoli.

Práce
      Zrozenci ve znamení Štíra mají všechny předpoklady k tomu, aby ovládali davy a to buď přímo nebo jako tajné idoly. Proto by měli volit takové povolání, kde se jejich vrozené vlastnosti uplatní. Jsou výtečnými důstojníky, vedoucími uměleckých zařízení a nezřídka bývají i politiky. Jejich velká dobrota jim přináší oblibu v širokých vrstvách a jejich nenávistný hněv odnášejí jen někteří.
     Velké nadání mají pro lékařství, přičemž bývají výbornými chirurgy. Také jako praktičtí lékaři nebo dokonce léčitelé mívají výborné úspěchy, protože svým osobním magnetismem dokáží ovládnout vůli nemocného natolik, že ten jim zcela uvěří a svou vírou může být vyléčen. Jejich pronikavý pohled a zvídavost se výborně uplatňuje i v diagnostice, protože se nedávají zmást klamnými příznaky a nacházejí skutečnou příčinu nemoci.
     Také v různých vědních oborech, zejména těch, které vyžadují analytický přístup, jsou jako doma. Zvlášť vhodné jsou pro ně exaktní přírodovědné obory. Konečně se mohou uplatnit i v malířství a literatuře. Obzvláštní vlohy mají pro poezii.

Láska a partnerství
     Všichni narozeni ve znamení Štíra mívají velký úspěch v lásce. Jsou nesmírně přitažliví nejen pro opačné pohlaví. Jsou vášniví a rádi si užívají. Nemusí se příliš snažit, aby svůj objekt svedli. Vyzařují ze sebe velkou sexualitu. Bývají velmi dobrými milenci a milenkami. Kromě silné lásky mají v repertoáru také žárlivost, nenávist, intriky a mstu, od čehož je dělí jen krůček, takže je nezkoušejte ranit a už vůbec ne podvést. Nebudou váhat ani vteřinu, aby Vám to vrátili i s pořádným nášupem. Manželství je pro ně svým způsobem také důležité, protože potřebují jistotu, občasnou nevěru ale nelze vyloučit. Dobrým partnerem pro Štíra je Panna, Kozoroh, Rak nebo Ryba. Býk, který je jeho protipól, také může Štíra oslovit, ale záleží na zralosti obou jedinců jak se vztah vyvine. Vztah s jiným Štírem se může jevit lákavě, ale po určité době může být pro oba zničující, proto je lepší se mu vyhnout a zůstat přáteli.

Žena Štír
     Je velmi náročná, působí aktivně a energicky, k tomu má potřebnou dávku sebedůvěry. Nepostrádá odvahu, a tak se klidně pustí i do náročnější práce. Bývá kritická a cílevědomá. To je základní předpoklad úspěchu. Dokáže získat, na koho si ukáže. Většina mužů se ráda od ní nechá svést. Odděluje sex od lásky, když ale miluje, není radno si s ní zahrávat. Zradu neodpouští. Jinak je mistryní milostných hrátek. Milovat se s touto ženou je opravdu zážitek. Pro děti je velkou oporou. Nezalekne se jen tak něčeho a tím povzbuzuje i své potomky.

Muž Štír
     Mužům narozeným ve znamení Štíra je elegance a sex-appeal vlastní. Zachází s těmito zbraněmi naprosto instinktivně a přirozeně. Je plný energie a nadšení. Pokud se o něco zajímá, dokáže jít až na vrchol a zdolat všechny rekordy. Dosáhne na jakékoli místo a zaslouženě. Právě tak tvrdošíjně si počíná, když se mu nějaká zalíbí. Zdolává její nezájem, stud i nadřazenost. Potřebuje poddajnou, ale silnou partnerku. Vyžaduje od ní věrnost, protože je nesmírně žárlivý, sám si však rád zaflirtuje. Posiluje to jeho ego. Bývá velmi ochranářským otcem i manželem.

Osobnosti ve znamení Štíra
     Pablo Picasso, Jan Jakub Ryba, Ivan Mičurin, James Cook, Nicolo Paganini, Josef Václav Sládek, Erasmus Rotterdamský, Karel Havlíček Borovský, Charles de Gaulle, Jan Zrzavý, Karel Jaromír Erben, Marie Curieová-Sklodowská, Miroslav Horníček, Karel Hynek Mácha, Mikoláš Aleš, Pavel Zedníček, F.M.Dostojevskij, Petra Janů, Pavel Trávníček, Johan Strauss
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 short bridal dresses short bridal dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 13:54 | Reagovat

Effectively, that is my very first go to for your weblog! We're a gaggle of volunteers and beginning a brand new initiative in a community within the same niche. Your weblog offered us helpful info to work on. You might have carried out a marvellous job! Anyway, in my language, there aren't much good source like this.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama