Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Vídeň 2007

30. října 2010 v 21:02 | Staňulii |  CESTOVÁNÍ
     Jako jeden z mých prvních zaznamenaných zážitků byl jednodenní výlet po Vídni. Byla to vlastně sázka s kamarádem, kterou jsem vyhrála - musel koupit zpáteční lístky do Vídně.
vídeň
Zámek Schönbrunn.

     Když jsme se vydali do Vídně, udělala jsem jednu ze zásadních chyb. Nikdy předtím jsem ve Vídni nebyla a ani jsem absolutně nevěděla, co od ní mám čekat, co tam vlastně mám hledat. Spolíhala jsem na svýho kamaráda, kterej prej ve Vídni už byl. Nevzali jsme s sebou žádnou mapu ani plánek, ani jeden z nás neuměl slovo německy. Bylo to jako hození kočky do vody. Teď se tomu směju, ale v ten den mi to vtipný nepřišlo :)
     Vyjeli jsme docela brzo ráno se Student Agency z Brna, cesta trvala ani ne dvě hodiny, po cestě hrál film, kterej sme ani nedokoukali. Vyhodili nás kdesi ve Vídni - kousek od Pratru, pod vlakovým nádražím. Za 6 hodin nám jel ze stejnýho místa autobus zpět do Brna.
výstup a nástup
Kdesi ve Vídni...Naše výstupní a nástupní místo.

    Hned u zastávky autobusu jsme řešili dilema, kterým směrem se vlastně máme vydat. V tuto chvíli mě překvapil jeden z místním obyvatel, který se nás ujal, když viděl, jak tápeme a začal se nás ptát, jestli mluvíme německy, kdy zjistil že ne, tak jestli rusky a nebo alespoň anglicky, i když sám moc prý neuměl. Nakonec pochopil, že nevíme, kam vlastně chceme jít, tak nás nasměroval tak, abysme viděli co nejvíce památek a dostali jsme se do centra.
most přes Dunaj
Na mostě přes Dunaj.
Citybike
Všudypřítomná půjčovna kol Citybike.

     Šli jsme poměrně svižným krokem, víceméně pořád rovně a míjeli jsme spoustu památek a zajímavostí. Ovšem nemůžu vám u všech fotek sdělit, o co se jednalo, protože to opravdu nevím :D
koupání v Dunaji
Koupání v nebo na Dunaji?

     Jediný, co si můj kamarád pamatoval, že když půjdeme ještě kousek (ten kousek se neustále prodlužoval), tak dojdem do hodně krásnýho parku a tam si odpočineme. Nakonec sme tam po dvou hodinách dorazili a já málem padla, protože ten den bylo asi 30°C. Ale ten park, vlastně zahrada, byla fakt nádherná! Všude upravené záhonky s kytkama, keře, sochy, jezero s kachnama, potok, nebo spíš malá říčka...
park ve Vídni
Unsere Gärden ve Vídni
Mozart
Symbol Vídně - Mozart v zahradách Unsere

     Po zaslouženém odpočinku jsme se vydali směrem na Prater, což bylo jediné místo ve Vídni, o kterém jsem věděla, že tam je :) Jedno musim uznat, parky ve Vídni byly opravdu fantastické, na každým kroku byla zavlažovací technika, takže i v tom vedru to byla oáza klidu a příjemného posezení.
architektura vídně
jezdecká socha
architektura 2
architektura 3

      Po několika našlapaných kilometrech po tomhle velkoměstě jsme došli k názoru, že už k Pratru pěšky asi nedojdeme, tak jsme využili místní hromadné dopravy. Nejprve jsme jeli pár zastávek metrem a zbytek jsem dokodrcali v historické tramvaji. Tramvaj hostorická nebyla, ale mě tak přišla, mezi těma moderníma, který tam občas projeli :) Ta, ve který jsme jeli, byla celá dřevěná, včetně sedaček.
provoz ve vídni
Místní MHD

     Nakonec jsme dorazili do Pratru. No a po zjištění, že kamarád trpí závratěma, jsme na žádnou z atrakcí ani nešli, protože já nerada chodim někam sama a ještě aby se na mě jen koukal :). Po shlídnutí celého Pratru jsme si tu dali pivko za asi 2,6 Euro - jedno z nejlevnějších ve Vídni.
kruhový objezd
Kruhový objezd.
domeček
Karlskirche.

     Celou Vídeň, no celou ne, ale spíš to turistické centrum, které jsme ovšem proběhli neznámýma uličkama - což bylo aspoň pro mě zajmavější, jsme měli okouknutou asi za 3 hodiny a stále ještě tři  zbývaly. Najedli jsme se v místní pizzerii, pizza byla skvělá a poměrně levná - cena srovnatelná s našemi pizzeriemi (v Brně). A co dál? Zkusili jsme dřívější bus, jestli by náhodou neměli dvě místa navíc. Neměli :D
      Za hodinu a půl jel ještě jeden, tak jsme pauzu vyplnili slovním fotbalem a odpočinkem na lavičkách, protože po tom sprintu Vídní jsme se jaksi úplně vyčerpali... Ten další bus už nás naštěstí vzal a dojeli jsme šťastně domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama