Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Už si zvykaj

24. října 2010 v 16:50 | Staňulii |  Moje želvičky CHIP & NELI
     Je to už dva tejdny, co sme želvíky přestěhovali do novýho želvárka s krytem a vypadá to dobře :) Želvíci vypadaj zdravě, žerou všechno co jim dám, zkoušela sem jim dát i nějaký plže, ale moc si s nima nevěděli rady. Ale už sem je nikde nenašla, tak se s nima asi nakonec vypořádali :D
     Nelča už si na mě konečně taky zvykla, ráda se sluní na kameni a taky tam přes noc chodí spát, někdy tam prospí i celej den, to už o ní mám i strach, protože se ani nepohne a vypadá jak mrtvá, ale naštěstí neni :D.Hlavně se už tolik nebojí a je celkově aktivnější a neni celý dny zalezlá.
     Stačí se ráno pohnout z postele a oba hned plavou ke sklu a dožadujou se nějaký dobroty, což dřív dělal jen Chip, ale teď už oba dva :) Nebo stačí jen zaklepat na sklo a oni v tu ránu připlavou.
     S čistotou vody je to taky o dost lepší, vyzkoušela sem tablety proti řasám, co se vloží přímo do filtru a asi to celkem funguje. Jako opatření proti řasám sem nahradila žárovku na růst rostlin žárovkou pro plazy (ty mám teď dvě) a osvědčilo se mi to. Jinak voda ani po 14 dnech nezapáchá a netvoří se na ní mastnej flek.
     Jelikož mám teď na želvárku kryt, aby nebyl vysokej rozdíl teplot vody a vzduchu, musela sem snížit teplotu vody (pomocí topítka) z 26°C na 24°C, tahle teplota se zdá být pro ně ideální.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama