Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Rak (Cancer)

14. října 2010 v 14:36 | Staňulii |  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
Rak
22. 6. - 22. 7.
Podstata: péče
Vládce: Měsíc
Dny týdne: pondělí, úterý, pátek
Živočichové: kočka, zajíc, netopýr, labuť, slavík, žába, krab
Rostliny: konvalinky, meduňka, dýně, mák, kaktus, bříza
Kameny: křemen, jadeit, opál, smaragd, selenit, topaz
Kov: stříbro
Barvy: bílá, oranžová, fialová
Čísla: 2, 7, 9, 11, 12, 18, 72
Silná stránka: intuice
Slabá stránka: pesimismus
Charakter: flegmatický
Sympatická znamení: Štír,  Ryby,  Rak,  Panna
Neutrální znamení: Býk, Blíženci, Lev, Střelec
Pozor na: Býk, Váhy, Kozoroh

Pozitivní rysy Raka
     Soucit, vnímavost, citlivost, představivost, laskavost, starostlivost, péče o rodinu.

Negativní rysy Raka
     Manipulace, citové vydírání, kritika, pomlouvání, předpojatost, závist, ustaranost, nedůtklivost, náladovost, přecitlivělost.

Charakteristika
     Díky vlivu měsíce můžeme u Raků pozorovat proměnlivost a neklid. Bývají velmi náladoví. Lidé narozeni v Raku mívají velice dobrou paměť. Jsou velmi chápaví, ale netrpěliví. Nesnášejí povrchnost, lež a přetvářku. Nemají rádi nepříjemnosti. Dokáží vycítit, když to někdo s nimi nemyslí dobře. Takovým lidem se raději vyhýbají. Přes veškerou nerozhodnost a ostýchavost chtějí být respektováni a jsou velice uraženi, když se jim nevěnuje pozornost. Sami ale nemají dar se protlačit na takové místo, aby bylo na ně vidět.
     Rak je rozporuplné znamení, plné citu, emocí, kombinované s praktickým přístupem k životu a rodině. Je především znamením matky, jehož pozornost v prvé řadě směřuje k výchově a zaopatření vlastních dětí. Není-li jich, pak se často věnuje výchově nejbližších příbuzných.

Zdraví
     Zdraví zrozenců ve znamení Raka bývá pevné. Jsou citlivý na hrudník.A musejí si ale dávat pozor na onemocnění žaludku.

Práce:
     Pro Raky a Račice se spíše hodí být přesnými a pečlivými zaměstnanci vykonávajícími rutinní práci než agresivními vedoucími. Zejména jsou pro ně vhodná ta povolání, kde mohou uplatnit svou vynikající paměť. A pokud to spojí se svým sklonem k minulosti, nabízí se studium a učitelství historie, etnografie, kultury. Mohou však úspěšně působit i ve všech povoláních, která souvisí s vodou nebo jinými kapalinami. Jde například o lodní dopravu, výrobu nápojů, farmacii, ale i o rybníkářství, lov ryb, vodní stavby. Také peněžnictví, zejména drobné spoření, jim není cizí.
     Mnoho Raků a Račic má velký herecký talent a mohou se prosadit i v mezinárodním měřítku. Je však těžké si představit, jak trpí trémou, než vstoupí na jeviště. U Račic však často dochází ke konfliktu mezi touhou uplatnit se jako herečka a touhou provdat se, založit si domov a mít děti. Mimo to se Račice výborně uplatňují jako pečovatelky nebo vedoucí pracovnice nemocnic, sanatorií, ozdravoven a sociálních zařízení.

Žena Rak:
     Tato žena oplývá ženskostí a energií. Je velmi citlivá a zábavná. Touží poznávat vše nové a záhadné. Staví se na obdiv, své nitro si však nechává jen pro sebe. Obléká se velmi vkusně a zajímavě. Ráda přijímá návštěvy. V zaměstnání také potřebuje kolem sebe živou atmosféru. Líbí se jí například práce v módě a jiných uměleckých a estetických oborech. Netouží příliš po kariéře, protože jí také velice záleží na rodině a chce oboje zvládat na jedničku. Bývá proto velmi starostlivou matkou. Když jsou děti i manžel spokojeni, je si jistá, že je opravdu šikovná a stále krásná. To jí dělá dobře. Někdy je však dosti náladová. K milování potřebuje mít krásnou a romantickou atmosféru. Vše musí být čisté a upravené. Na "rychlovky" si nepotrpí. Vyžaduje a sama také poskytuje spoustu něhy a fantazie.

Láska a partnerství:
     V lásce je Rak velmi romantický, citlivý, milý a pozorný. Bohužel pro něj, svou pozornost někdy přehání až k dotěrnosti. Je-li vztah naplněn, je věrný a loajální. Mají sice velmi silný vztah k lidem, s nimiž jsou spojeni, nemůžete se ale spolehnout na jejich bezvýhradnou věrnost. Záleží jim na tom aby byli jiným lidem sympatičtí, sami však své sympatie k jiným často mění. Své city také projevují jen stěží, mají strach se druhým otevřít. Cítí se pak velice zranitelní. Lidé zrození ve znamení Raka si dobře rozumí se svými vodními "příbuznými", Rybou, Štírem nebo jiným Rakem, ale pevnou oporu často nalézají v Býku nebo Panně. Pletkám s ohnivým Střelcem by se měl raději vyvarovat, mohou být pro Raka tak vášnivé, až jej spálí.

Muž Rak:
     Na rozdíl od svého ženského protějšku, má muž v Raku sklon k nepořádnosti. Je pohodlný až lenivý. Musí se dostat do toho správného tempa. Na první pohled nemusí hned zaujmout, po bližším shledání však zjistíme, že je opravdu atraktivní. Prostě, že má něco do sebe. Působí někdy zasněným a nepřítomným dojmem. Propadá rychlým změnám nálady. Často hloubá nad rozličnými věcmi, které druhé často ani nenapadnou. Je velmi učenlivý a má dobrou paměť. To vše se mu může hodit v zaměstnání. Tento muž může dělat opravdu cokoli. Jenom jej to nesmí příliš svazovat. Nemá také rád velmi náročnou práci. Muž v Raku rád debatuje, je ale také dobrým posluchačem To se líbí především Ženám. Je velmi vnímavý, ale vybíravý. Sex si vychutnává a často se nechává vést.

Osobnosti ve znamení Raka:
     Erich Maria Remarque, William Kelvin, Petrus Paulus Rubens, Leoš Janáček, Franz Kafka, Louis Amstrong, Jan Neruda, Jan Kalvín, Marcel Proust, Pablo Neruda, Karel Gott, Roald Amundsen, Josef Jungmann, Rudolf II., Francesco Petrarca, Ernest Hemingway, Jiří Grossmann, Ringo Starr, Meryl Streepová, Olga Havlová, Josef Myslbek, Ota Pavel, Harrison Ford
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama