Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Proč slušné chování?

7. října 2010 v 19:41 | Staňulii |  PRAVIDLA slušného chování
Etiketa
     Asi si teď říkáte, jestli sem padlá na hlavu, že na svoje stránky dávám zrovna tohle téma. Pro mnohé asi jo :) Ale vzhledem k tomu, že stále ještě sem studentkou na pajdáku (Pedagogická fakulta MU), kde už mám za sebou několik let a absolvované bakalářské studium, tak mě prostě nejde na rozum, jak to chce tahle společnost prostě zvládnout, když nerespektuje nikoho, každej myslí jen na sebe a jakmile vybočujete z řady, tak máte prostě smůlu. Nejhorší situace v tomhle ohledu je asi opravdu pro učitele na českých školách, zejména pak ve větších městech.
     Jelikož pocházim z malýho městečka na Šumavě a byla sem slušně vychovaná, pro mě pozdrav nebo poděkování či slovo "prosím" neni nic zvláštního nebo dokonce neobvyklého. Tohle považuju za ten nejminimálnější a naprosto nezbytný základ!
    Jenže když se podívám vedle sebe, Tak si troufám říct, že tak 60-75% lidí na to jaksi pozapomnělo nebo to dokonce záměrně nedělá. Pokud někdo nezdraví nebo nepoděkuje, tak si neváží nejen lidí ve svém okolí, ale ani sám sebe. Vzpomeňte si, jestli ste např. pozdravili v obchodě, kde ste si byli naposledy pro chleba a poděkovali...Samozřejmostí by mělo být pozdravení a poděkování i na druhé straně. Ale z vlastní zkušenosti vím, že i přesto, že zdravím a děkuji VŠEM, tak zdaleka ani polovina lidí mi mou slušnost oplatí.
    No a to sem zmínila pouze a jen ty základní slovíčka, které můžou mnohým z nás nejen zpříjemnit, ale i usnadnit, už tak těžký, život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 flower girl dresses flower girl dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 11:54 | Reagovat

Thank you very much for another helpful post. I have been a big fan for a few months, and I have been enjoying ever second of it With so many autogenerated blogs out there, its refreshing to find a real one. I run a blog that is very similar, is there any way you would write a guest post on it? Shoot me an email if you are interested!
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama