Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Panna (Virgo)

24. října 2010 v 12:19 | Staňulii |  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
panna_virgo
23. 8. - 22. 9.

Podstata: analyzování
Vládce: Merkur
Dny týdne: středa, pátek, sobota
Živočichové: liška, včela, drůbež
Rostliny: žito, pšenice, cikorie, levandule, orchidej, líska, borovice
Kameny: safír, achát, opál, jaspis, onyx, smaragd
Kov: rtuť, zlato, šedá, fialová, mořská modř, žlutá
Barvy: černá, modrá, v případě napětí zelená
Čísla: 3, 5, 6, 8, 15, 23, 33
Silná stránka: chladnokrevnost
Slabá stránka: nerozhodnost
Charakter: melancholicko-flegmatický
Sympatická znamení: panna,  Býk,  Kozoroh,  Štír
Neutrální znamení: Býk, Rak, Lev, Váhy, Vodnář
Pozor na: Střelec, Ryby, Blíženci

Pozitivní rysy Panny
     Jemné způsoby, spolehlivost, důslednost, systematičnost, praktičnost, metodická mysl.

Negativní rysy Panny
     Poučování, kritizování okolí, prospěchářství, spořivost, urážlivost, bojácnost, necitelnost, posedlost.

Charakteristika
     Panna je zemské znamení složitosti a povahového bohatství,  rádi se zaobírají všemi možnými materiálními záležitostmi a požitky. Vládne jí planeta Merkur, jež představuje komunikaci, inteligenci a soudnost. Záporná energie vodního živlu (nechápej ve smyslu negativní) působí na Pannu spíše analyticky a konstruktivně než tvořivě. Kde je něco zanedbaného nebo zničeného, tam přichází Panna, aby vše systematicky opět zařídila a vystavěla, protože touží po pořádku, čistotě a dokonalosti. Zrozenci v Panně bývají praktičtí, rozvážní a snaží se řídit zkušenostmi. Jsou to racionální a někdy až příliš kritičtí lidé. Už odmalička jsou zvídaví a o všechno se zajímají.
     Vzhledem k tomu, že bývají všestranní a inteligentní, jsou považováni za dobré společníky. Mívají vybrané způsoby a vždy se snaží, aby na ostatní působili dobrým dojmem. Zdají se být skromnými lidmi, ve skutečnosti jsou však velmi sobečtí a obyčejně mívají o sobě to nejvyšší mínění. Někdy jsou Panny také dosti cynické a nerozhodné. Rádi se zaobírají maličkostmi a malichernostmi. Obávají se překážek, a pokud na ně narazí, snaží se je obejít co největším obloukem, popřípadě začnou dělat něco jiného. Proto nebývají příliš samostatnými pracovníky. Jinak jsou ale velmi svědomití a ve všem postupují co nejpraktičtěji.

Zdraví
     Často trpí náladovostí , která může vést k depresím. Jsou náchylní k nervovým a vnitřním onemocněním. Mají trochu sklon k pohodlnosti. Nedostatek pohybu může vyvolat bolesti svalstva o páteře.

Práce
     Jsou velmi dobrými a pečlivými zaměstnanci. Nikdy jim nelze vyčítat nepřesnost, nedochvilnost nebo dokonce nepořádek. Jejich heslem je korektnost a správnost. Samo sebou, že občas dělají zbytečné rozbory a tím ostatní zdržují. Zdržení se však snaží nahradit zvýšenou pílí. Při hodnocení jejich práce musíme být navýsost opatrní, protože sebemenší kritikou pociťují jako osobní urážku. A přestože se jim jinak daří dobře, jsou schopni okamžitě odejít jinam.
    Bývají vynikajícími spisovateli a hudebníky. Zejména v oblasti literatury jsou schopni obzvláštních výkonů, neboť mají lehký oslnivý styl a přesné, jasné vyjadřování. Pokud nechtějí příliš psát, uplatňují se jako redaktoři a redaktorky, v nakladatelstvích a tiskárnách. Také v právních oborech, zejména tam, kde je třeba pečlivé a trpělivé práce, mají úspěch. Jejich odborné práce a studie jsou vzorem systematičnosti a pečlivosti - jen ten výsledek nebývá oslňující.
     Pro svou manuální zručnost jsou vynikajícími jemnými mechaniky, hodináři a pracovníky v údržbě. A pokud byste je mohli získat jako pracovníky nebo pracovnice v domácnosti, není nad ně. Jen je třeba s nimi zacházet jako se sklem!

Láska a partnerství
     Panny bývají často citově zdrženlivé a chladné. Někdy dokáží vášeň předstírat, většinou však jednají velmi racionálně. Přitahují ji zajímavé osobnosti, doslova rarity. Stává se, že se vášnivě zamiluje, ale když se později utvrdí v tom, že vztah není dle jejích představ, ukončí jej, přestože jí to může vyrvat srdce z hrudi. Nejsou-li totiž Panny vyrovnané a nad věcí, chtějí jen to nejlepší. Tito lidé uzavírají manželství poměrně brzy a bývají dobrými partnery. Pro svou klidnou povahu nemývají sklon k nevěře. V milostných chvílích nejsou zrovna nadšenými experimentátory, avšak určitou dávku fantazie potřebují.

Žena Panna
     Ženy narozené ve znamení Panny mají vybrané způsoby a působí velmi pěstěným dojmem. Chová se vzorně a zdrženlivě. Nevychloubá se a nepředvádí se. Většinou má velký přehled o aktuálních událostech, zabývá se také uměním jako takovým. Pokud má špatnou náladu, neustále reptá na druhé i na sebe. Je nespokojená a pokládá se za nejutrápenější bytost pod sluncem. Panny bývají dobrými manželkami, často však zůstávají samy, protože nenajdou muže, který by vyhovoval jejím měřítkům. Pokud ale takového najde, pečuje o něj oddaně až zaslepeně. V sexu je v celku poddajná, ale náladová. Svým dětem dopřává dostatek volnosti, nedokáže se však od nich zcela odtrhnou ani v pozdějším věku. Je ochotná se pro ně obětovat.

Muž Panna
     Tito muži o sebe velice dbají. Jsou vždy upraveni a elegantně oblečeni. Většinou to také vyžaduje jejich zaměstnání. Bývají obchodními zástupci, řediteli a jinými důležitými osobami ve velkých firmách. Jsou pečliví a pracovití. Vědí, jak jednat s lidmi, jak na ně působit. Jsou kritičtí vůči ostatním, své chyby však často přehlíží. Co se týče žen, jsou také velice vybíraví. Neumějí navazovat spontánní vztahy a zůstávají často osamoceni. Přesto muž Panna ví, jak na ženu působí. Je ale nesmělý a zdrženlivý. Často musí být žena aktivnější. Pak dokáže být opravdu vnímavý a něžný. Jako otec může působit poněkud chladně, má ale o své ratolesti velikou starost a je na ně pyšný. Nedává to však najevo, aby neztratil autoritu.

Osobnosti ve znamení Panny
     Lance Armstrong, Sean Connery, Cameron Diaz, Antonín Dvořák, Shannon Elizabeth, Gloria Estefan, Michael Faraday, Květa Fialová, Greta Garbo, Richard Gere, Johann Wolfgang Goethe, Hugh Grant, Salma Hayek, Agatha Christie, Michael Jackson, Beyoncé Knowles, Daniela Kolářová, Kryštof Kolumbus, D. H. Lawrence, John Locke, Sophia Loren, Tereza Maxová, Freddie Mercury, Moby, Richard Müller, Pink, Keanu Reeves, Adam Sandler, Claudia Schiffer, Adriana Sklenaříková-Karembeu, Oliver Stone, Matka Tereza, H. G. Wells, Emil Zátopek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama