Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Lev (Leo)

15. října 2010 v 12:12 | Staňulii |  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
Lev_leo
23. 7. - 22. 8.
Podstata: tvoření
Vládce: Slunce
Dny týdne: úterý, čtvrtek, neděle
Živočichové: kočka, tygr, rys, slon, páv
Rostliny: růže, slunečnice, arnika, pivoňka, oliva, hloh, citrus
Kameny: Ametyst, granát, diamant, rubín, topaz, olivín
Kov: zlato
Barvy: zlatá, hnědá
Čísla: 1, 3, 4, 9, 47, 81, 91
Silná stránka: hrdost
Slabá stránka: urážlivost
Charakter: cholericko-flegmatický
Sympatická znamení: Lev,  Váhy,  Střelec,  Býk
Neutrální znamení: Blíženci, Rak, Panna, Kozoroh, Ryby
Pozor na: Štír, Vodnář, Býk

Pozitivní rysy Lva
     Sebejistota, velkorysost, podnikavost, důstojnost, společenskost, vznešenost.

Negativní rysy Lva
     Neustálé poučování druhých, závist, domýšlivost, pýcha, arogance, vznětlivost, potřeba dominovat.

Charakteristika
     Tak jako Slunce je král naší Sluneční soustavy, tak Lev, kterému Slunce vládne, je králem zvířat. A přesně tímto jsou charakterizováni lidé ve znamení Lva. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.
     Vymýšlejí velkolepé plány a všechno dělají naplno. Kladou si obvykle vysoké cíle. Milují bohatství a vše, co s tím souvisí. Mezi jejich přednosti patří dobrý rozum, spolehlivá paměť a velkorysost. Neradi se ale učí. Často si myslí, že toho nemají zapotřebí. Jsou otevřenými, dobrými kritiky. A to i sami k sobě. Tak jako na ostatní, i na sebe klade velké nároky. Dokáží uznat svou chybu, ale dělají to velmi neradi. Bývají sebevědomí a ctižádostiví. Mají rádi svobodu, spojují si ji často s majetkem. Mají pocit, že čím více peněz mají, tím jsou svobodnější. Mohou si tak sice dovolit více věcí, stávají se ale jejich otroky. Jsou pak příliš zaslepeni svým majetkem, než aby si užívali plně života.

Zdraví
     Lvi jsou náchylní k chorobám srdce, páteře a také k revmatismu. Jinak bývají celkem odolní.

Práce
     Velmi dobře se hodí na důležitá reprezentativní místa, a to skoro ve všech povoláních. Jako vedoucí jsou příjemní a chápající, přičemž přes své velké sebevědomí jsou schopni si vyslechnout rozumnou radu. Se svými spolupracovníky jednají otevřeně a čestně. Tak co si lze přát více! Jen by jim neměly být svěřeny finanční záležitosti, protože ve své velkorysosti neznají cenu peněz a jsou schopni utrácet za cokoliv a dávat peníze komukoliv. Uplatňují se i při práci s drahými kovy, zejména se zlatem a drahokamy. Mohou ale být i dobrými malíři, hudebníky nebo herci.
     Jejich řečnický talent a osobní magnetismus je předurčuje i pro veřejné funkce. Svým vlastním přesvědčením jsou schopni strhnout posluchače a získat je na svou stranu. Musejí však počítat s tím, že přízeň davu je vrtkavá.

Láska a partnerství
     Lev je příjemným a zábavným společníkem, nedělá mu žádný problém být středem společnosti, ba naopak. Tím k sobě přitahuje ostatní, a to mu dělá dobře. Přátele si však vybírá uváženě. Podvědomě rád vyhledává další Lvy a ostatní ohnivá znamení Berana a Střelce, protože je váže stejná energie. Nicméně dlouhodobé harmonické vztahy uzavírá se vzdušnými Blíženci a Váhami, které často obdivuje a přeje si magickou a trvalou lásku, ve které je velkorysý, romantický, ale také ješitný.

Žena Lev
     Tyto ženy chtějí být středem pozornosti. Chovají se zcela přirozeně a majestátně v jakékoli situaci. Nenechají se tak lehce vyvést z míry. Jsou dva druhy těchto žen. Jedny milují večírky a okázalosti, druhé přírodu, velké činy a výkony. Všechny však potřebují obdiv. Na veřejnosti se projevují z té lepší stránky: jsou usměvavé a vlídné. Bývají však velmi opatrné. Ve svém povolání je žena Lev energická a aktivní. Má nadání vést a řídit lidi. Svou pozici si snaží udržet a její kolegové to s ní někdy nemají lehké. Mohla by být novinářkou, fotografkou nebo také poradkyní ve velké firmě. O děti se stará pečlivě, má však sklon jednat s nimi jako s dospělými. Vede je k samostatnosti a všestrannosti. Chce aby bylo jedinečné, jako ona. V sexu je dominantní milenkou. Ráda se mazlí, ale nepohrdne něčím novým a zakázaným. Musíte ji hýčkat a lichotit jí.

Muž Lev
     Jakmile tento muž vstoupí do místnosti, upoutává všechnu pozornost. Ostatní muži jen tiše závidí a obdivují jeho sebejistotu. Ženy v něm vidí silného samce a snaží se upoutat jeho zájem. Lev potřebuje obdiv a lichotky. Chce mít pocit nadřazenosti. Svou partnerku si hýčká a očekává za to slastné milování. Rád se nechá uspokojovat, umí však ukázat, kdo je tady pánem. Nemá rád citlivky. Jako otec je velmi přísný, ale spravedlivý, Dětem se věnuje, vymýšlí pro ně program a snaží se je navést na tu správnou cestu. V zaměstnání zastávaá většinou ty nejvyšší funkce. Může pracovat jako herec, barman, ředitel televize, novinář. Kdekoli, kde se může jakýmkoli způsobem předvést a působit na ostatní.

Osobnosti ve znamení Lva
     Eva Pilarová, Bolek Polívka, Josef Suk, Jásir Arafat, Fidel Castro, Benito Mussolini, Alexander Dumas, Karel Fiala, Melanie Griffithová, Alfred Hitchcock, Dustin Hoffman, Jacqueline Kennedyová, Josef Laufer, Madonna, Alfons Mucha, Napoleon I. Bonaparte, Oldřich Nový, Dorothy Parkerová, Robert Redford, Július Satinský
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama