Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Zumbaaa.....

7. září 2010 v 13:50 | Staňulii |  ZUMBA
zumba gif 2

     Ti, co hledají nějakou možnost, jak se pobavit a při tom ztratit přebytečná kila a nebo si prostě jen zformovat postavu, tak pro ty je tu tenhle článek.

     Zumba je zcela nový styl pohybové aktivity. Je to zábava, je to odvaz, je to tanec, je to cvičení. Je to prostě kombinace všeho dohromady. Zejména teda latinsko-amerického tance s aerobním cvičením, střídání rychlých a pomalých pasáží a k tomu všemu hraje stylová hudba.

     Zumba využívá základní kroky salsy, reggaetonu, merengue a cumbie (v pokročilejších hodinách se zapojí další prvky, např. břišních tanců či tanga). Zumba je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla.

     Zumba je vhodná naprosto pro každého, bez ohledu na věk, váhu nebo kondici, nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti.
zumba

     Zumba je zábava! Při hodině propotíte veškeré oblečení, spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem od ucha k uchu. Při hodině si totiž ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na party.

Základní kroky zumby....

     Ze své zkušenosti musim říct, že na mojí první lekci zumby sem byla překvapena. Za prvé tím, že na hodině byly jak mladé holky, hubené i jaksi silnělší, ale taky zralejší dámy. Ne všichni zlvádali všechno, ale nikde neni striktně dáno, že musí odcvičit nebo zatančit úplně všechno. No a za druhé mě hrozně zklamala lektorka, která hodinu vedla. Byla mladá, energická, zumba jí nepochybně bavila...ale...To všechno by bylo fajn, kdyby se aspoň trochu starala o naprosté začátečníky, kdyby neustále neječela tak, že mi vstávali vlasy na hlavě a neustále nevnucovala úsměv na tváři, když sem se práve s kámoškou snažila přijít na to, na kterou stranu se vlastně máme točit a která noha má přijít na řadu.
     Když to shrnu. Zumba jako taková, skvělá to věc, fakt se člověk pobaví a pěkně zapotí, zapojí veškeré svaly - i ty co netušíte, že je máte. Ale fakt si pečlivě vybírejte lektorku a pokud nemáte pražádnou zkušenost s tancem, aerobikem (jako já) opravdu radím jít k začátečníkům :)

     Nezanevřeli jsme na Zumbu, od října začínáme s pravidelnými lekcemi, ale někde jinde, takže pak dám vědět, jaký to bude a doufám, že to za to bude stát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama