Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Koupě nové želvičky

25. září 2010 v 12:12 | Staňulii |  VODNÍ ŽELVY - CHOV

Jak si vybrat tu správnou želvičku...

želva nádherná
     Než si koupíte novou vodní želvičku a nemáte žádné předeslé zkušenosti tak:

1. Pořádně prostudujte, co chov vodních želv obnáší - želvička není hračka a dožívá se poměrně vysokého věku, pokud se o ní dobře staráte!

2. Promyslete si, který druh vodních želv je pro vás ten nejlepší - jde zejména o velikost dospělé želvy, o to, zda je želva vhodná pro chov více jedinců, jestli máte možnost venkovního výběhu atd.

3. Pečlivě si připravte želví domov, před tím, než si želvičku koupíte. Mějte odstátou vodu s ustálenou teplotou. Připravenou mějte i vhodnou potravu.

4. Nejvhodnější období ke koupi želvičky je léto nebo některý z teplých jarních/podzimnívh dnů - odpadá tak možnost nachlazení a onemocnení želviček.

5. Mějte připravenou přepravku na cestu ze zverimexu. Nejvhodnější je plastová nebo dřevěná krabička, kde na dno dáte navlhčený kapesník nebo kus nějaké látky a samozřejmě v ní musí být otvory na přívod vzduchu.

6. Dobře vybírejte, odkud si svou želvičku odnesete. V některých zverimexech nebo od nezkušeného chovatele se můžete pěkně napálit! Na internetu je spoustu diskusních fór a stránek o vodních želvičkách. Pokud si i přesto nejste jisti, doporučuji si obchod nejprve prohlédnout, v jakých podmínkách chovají prodávaná zvířata, v jakém jsou stavu, za jaké ceny atd.
vodní želva2

     Pokud máte vše připraveno a jste rozhodnuti pro koupi želvičky:

1. Nejprve pozorujte, pokud a jak se želva pohybuje. Nesmí mít žádné problémy s plaváním ani s obracením, pokud jí převrátíte na krunýř.

2. Želvička nesmí mít zalepené oči, nos nebo tlamku, nesmí mít žádné puchýřky nebo jinak neobvykle tvarované tělo. Pokud ano - je nemocná!

3. Dobře si prohlédněte její krunýř. Nesmí chybět žádný článek a nesmí být na dotyk měkký! Jednalo by se o křivici.

4. Želvička nesmí být apatická. Klidně požádejte obsluhu, aby jim dala trochu potravy, pokud nežere nebo se dokonce ani nevydá za potravou, něco není v pořádku.

5. Pokud si nejste něčím jistí, vždy požádejte obsluhu o radu. Zeptej se na stáří želvičky. na dodavatele aj. Pokud není obsluha ochotná vám poradit, raději zvolte jiný obchod.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cocktail dresses under 50 cocktail dresses under 50 | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 15:46 | Reagovat

Thank you all for your fascinating and insightful comments so far. Much food for thought Your post really touched base on many different aspects and you looked at the topic from different prospectives. Not everyone will agree with everything here of course.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama