Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Když jedete na dovolenou...

25. září 2010 v 14:42 | Staňulii |  VODNÍ ŽELVY - CHOV

...aneb co s želvíky, když jste dlouho pryč?

Mláďata vodních želviček
     Pokud máte doma malé želví miminka, tak pro ně musíte zkrátka najít někoho, kdo se vám o ně postará. Mláďata nemůžete nechat dlouhodobě vyhladovět a nechat je napospas osudu.

Vaše želví au-pair by měl/a:
     - vědět, jak se o želvy postarat a jak často
     - mít připravenou dostatečnou zásobu potravy - střídat jednotlivé druhy potravy
     - poskytovat želvám jen potřebné množství potravy - nepřekrmovat
     - kontrolovat, zda jsou želvy v pořádku, zda nejsou nemocné
     - pravidelně kontrolovat, zda veškerá technika funguje jak má
     - mít kontakt na veterináře v případě potřeby
     - mít kontakt na vás, pro případ nějakých otázek
želví kukuč

Dospělé vodní želvy - domácí chov
     Pokud své želvy chováte pouze v bytě, je lepší je nechat týden, maximálně dva, vyhladovět. Předejdete tak překrmení želv a také velkému znečištění želvária. Pokud zvolíte tuto variantu, měli byste nechat želvy vyhladovět alespoň dva dny před odjezdem, kvůli pročištění střev. Takovéhle hladovění se občas nevyhnou ani v přírodě, takže takovéto vynucené hladovění jim neublíží, pokud to nebudete dělat často.
     Dalším opatřením je snížení celkové teploty vody. Želvám se tím snižuje chuť k jídlu, voda se méně znečišťuje a při menším počtu želv bude výměna vody běhěm vaší nepřítomnosti zbytečná.
     V žádném případě před svým odjezdem neexperimentujte! Nekupujte nové želvičky, nestavte nové příbytky, které by se mohli běhěm vaší nepřítomnosti zřítit, nekupujte novou techniku, kterou ještě nemáte vyzkoušenou.
     Když i přes všechna tato opatření budete potřebovat želví au-pair a nemá zkušenosti se želvami, poproste ho, aby se nepouštěl raději do ničeho jiného, než do krmení, popřípadě kontrolu, zda jsou želvičky v pořádku.

Venkovní chov dospělých vodních želv
     Větší želvy, které chováte přes léto venku, se obejdou bez vaší péče a krmení 2 týdny. Ovšem předpoklad je, že jste před odjezdem vše dostatečně zajistili - aby nemohla voda v jezírku přetéct v případě bouřky, aby se k želvám nemohli dostat psi nebo jiná zvířata, aby byly chráněné v případě prvních přízemních mrazíků. Když toto všechno zajistíte, případná kontrola vašeho zástupce není na škodu. Měl by odstanit popadané větve nebo vyvrácené rostliny, aby po se po nich želvy nedostaly ven, zkontrolovat, zda není rozbeté ohrazení atd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cocktail dresses under 100 cocktail dresses under 100 | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 12:57 | Reagovat

not all carbs are bad though How did this happen. Well, my problem is my appetite. This was discovered to be used in diet supplements because of the old custom of the desert people.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama