Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Býk (Taurus)

12. září 2010 v 14:12 | Staňulii |  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
Býk_Taurus
21. 4. - 20. 5.

Podstata: stabilizování
Vládce: Venuše
Dny týdne: středa, pátek, sobota
Živočichové: ryby, buvol, bizon, kráva, koza, bažant, holub, koroptev
Rostliny: slunečnice, sléz, vrba, zlatý déšť, jalovec, modřín
Kameny: smaragd, achát, jaspis, onyx
Kov: měď
Barvy: zelená, bledě modrá, růžová
Čísla: 4, 5, 8, 22, 25, 75
Silná stránka: vytrvalost
Slabá stránka: tvrdošíjnost
Charakter: melancholicko-flegmatický
Sympatická znamení: Rak,  Panna,  Kozoroh,  Ryby
Neutrální znamení: Býk, Blíženci, Štír, Střelec
Pozor na: Lev, Váhy, Vodnáře, Býk

Pozitivní rysy Býka
     Praktičnost, stálost, vytrvalost, trpělivost, tvořivost, houževnatost, smyslnost, důslednost, dobrota.

Negativní rysy Býka
     Poživačnost, tvrdohlavost, dogmatismus, fanatismus, nesnášenlivost, pohodlnost, nenasytnost.

Charakteristika
     Býk je zemské znamení a jeho vládcem je Venuše. Tito lidé jsou velmi vytrvalí a také rozhodní. Vyznačují se svou silnou vůlí a spoustou energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání. Milují klid a pohodlí, a občas mají sklony k lenosti. Jsou převážně materialisticky založení. Dívají se na svět z praktického hlediska. Často také silně podléhají citům. Jsou velmi požitkářští a milují vše, čím tuto svou touhu mohou ukojit. Dobré jídlo, pití, tanec a zpěv. Bývají také často velmi talentovaní v oblasti umění. Milují přírodu. Býk obvykle dlouho přemýšlí než učiní nějaké rozhodnutí. Má rád své soukromí a nesnáší, když se cizí lidé vměšují do jeho záležitostí. V pracovním životě bývají ctižádostiví, touží vyniknout nad ostatními. Jsou velice čestní. Rádi pomohou slabším a nezkušeným. Jsou obětaví a spolehliví. Nesnáší chaos. Potřebují mít svůj systém a pořádek. Běda tomu, kdo jim jej naruší!

Zdraví
     Býci mívají poměrně pevné zdraví. Někdy je však mohou trápit bolesti krku, jsou náchylní k onemocnění páteře a krčních obratlů.

Práce
     V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze. Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod.

Láska a partnerství
     Býci bývají považováni za velmi smyslné milence, kteří rádi laškují, mají rádi dlouhé předehry, jsou totiž trpěliví a dokáží vyčkávat. Když se však zamiluje, stává se majetnickým. Vyvarujte se nevěry a podobných výstřelků, protože Býk je nikdy neodpouští a rázem byste se ocitli v aréně a toreador ne vždy zvítězí. Vhodným protějšek jsou pro něj zemské typy Panna či jiný Býk a také vodní Rak, kterého Býk často obdivuje.

Žena Býk
     Žena v býku umí být opravdu elegantní a svůdná. Ví, jak muže zaujmout. Není vulgární. Obléká se vkusně a slušivě. Je velmi přátelská a obětavá. V profesionálním životě můžeme ženu Býka potkat pravděpodobně jako pečlivou sekretářku, nebo velmi nadanou umělkyni. Své děti vede ke zodpovědnosti a slušnosti. Bývá velmi pečlivou a dobrou matkou. Ve společnosti vyzařuje srdečnost. Směje se ráda a často, a svou dobrou náladou dokáže nakazit okolí. Miluje přírodu. Mimo jiné má silné estetické cítění. Partnerovi umí být velkou oporou. Snese víc, než jiné ženy a pro udržení vztahu, pokud jí na tom záleží, dokáže udělat téměř cokoli. Je velmi smyslnou milenkou. Ráda se nechá svést. Je vášnivá, věrná a žárlivá.

Muž Býk
     Muž v býku je velmi společenský. Miluje vášnivé debaty, dobré jídlo a pití. Komunikace je nedílnou součástí jeho života. Bývá velmi inteligentní a šarmantní. Pro ženy je velice přitažlivý. Pro svou praktičnost by si měl vybírat zaměstnání ve finančnictví, obchodnictví a podobných oborech. Má velkou naději na úspěch. Ostatně svou silnou vůlí a cílevědomostí dokáže zvládnout jakoukoli činnost. Velmi mu záleží na rodině. Má silnou potřebu starat se o své blízké a zaopatřovat je. U Býka se pod slupkou šarmu a elegance skrývá neobyčejná animálnost. V sexu je vášnivý, někdy však trochu těžkopádný. Miluje se rád a vychutnává si to se vším všudy. U své partnerky se musí cítit opravdu dobře, jinak hrozí, že volný čas bude trávit s nějakou jinou. Neznamená to však, že vás opustí.

Osobnosti ve znamení Býka
Marie Terezie, Alžběta II., Dáda Patrasová, Jiřina Bohdalová, Honoré de Balzac, William Shakespeare, Salvador Dalí, Ella Fitzgeraldová, Sigmund Freud, Petr Hapka, Jaroslav Hašek, Cher, Jan Pavel II., Karel Kachyňa, Oldřich Kaiser, Karel IV., Vladimír Iljič Lenin, Josef Mánes, Jack Nicholson, Michelle Pfeifferová, Barbara Streisandová, Elton John
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 wedding gowns bridesmaid dresses wedding gowns bridesmaid dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 15:30 | Reagovat

There is nothing better than the encouragement of a good friend. -Katharine Butler Hathaway
http://www.speakdress.com/home-coming-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama