Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Blíženci (Gemini)

28. září 2010 v 11:17 | Staňulii |  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
blíženci_gemini
22. 5. - 21. 6.

Podstata: komunikace
Vládce: Merkur
Dny týdne: středa, pátek
Živočichové: opice, liška, papoušek, mravenec, včela
Rostliny: máta, meduňka, tymián, tulipán, pomněnka, sporýš lékařský, plamének, jalovec, líska
Kameny: : achát, malachit, beryl, diamant, opál, safír
Kov: rtuť, zlato
Barvy: šedá, tmavočervená, duhová
Čísla: 3, 5, 6, 9, 10, 13, 32, 33
Silná stránka: přizpůsobivost
Slabá stránka: roztěkanost
Charakter: melancholicko-flegmatický
Sympatická znamení: Váhy,  Vodnář,  Lev,  Býk
Neutrální znamení: Býk, Rak, Štír, Kozoroh
Pozor na: Panna, Střelec, Ryby

Pozitivní rysy Blíženců
     Adaptabilita, společenskost, všestrannost, zvídavost, přátelskost, komunikativnost, rozmanitost a vtipnost.

Negativní rysy Blíženců
     Nevyzpytatelnost, povrchnost, nezodpovědnost, dětinskost, naivita, pletichaření, nestálost, nedůslednost, upovídanost, nespolehlivost.

Charakteristika
     Toto znamení je považováno za znamení duševní všestrannosti a velkého intelektu. Lidé narozeni v Blížencích jsou aktivní a mají zájem o vše, co děje kolem jejich osoby. Myslí rychle, mívají jazykové a matematické schopnosti. Jsou roztěkaní, nevydrží na jednom místě u jedné činnosti. Proto bývají jejich znalosti a myšlení často dost povrchní. Bývají velmi všímaví a když je něco opravdu zaujme, neodradí je ani odpor a negativní výsledky. Cizí myšlenky a názory je příliš nezajímají, a tak ani oni sami nevnucují ostatním ty své. City Blíženců jdou také spíše do šíře nežli do hloubky. Mívají často několik vztahů najednou. Jsou toho schopni - každá maličkost, které si všimnou, se jim nesmazatelně vrývá do paměti, proto nehrozí, že by na něco zapoměli. 

Zdraví
     Blíženci se mohou těšit v celku dobrému zdraví. Nejčastěji trpí chorobami plic, průdušek a neurózou. Musejí si dávat pozor na prochladnutí. U tohoto znamení se také často vyskytují psychické choroby.

Práce:
     Zpravidla se nespokojí s jediným povoláním a mají vždy něco "pro strýčka Příhodu" v záloze. To jim umožňuje nějakou věc začít a zatímco čekají na výsledek tak se věnují druhé záležitosti. A tak neustále pokračují dál a dál. Mají vynikající předpoklady pro advokacii, zejména pro obhajování, kde se uplatní jejich řečnění, schopné kdekoho udolat. Bývají také úspěšnými novináři, protože není nic pomíjivějšího než právě vydané noviny a oni mohou se pídit po nových informacích a připravovat další vydání. Touha po rozluštění tajemného je někdy přivádí na dráhu nápaditých badatelů, detektivů, pracovníků v informatice.

Žena blíženec:
     Je to svůdná žena. Rychle navazuje kontakty i s lidmi, které nikdy předtím neviděla. Má vždy spoustu známých, má totiž silnou potřebu společenského života. Nerada sedí doma u televize. Potřebuje kolem sebe lidi a život. Neumí se však soustředit na jednu věc. To jí činí problémy v profesionálním životě. Měla by si proto vybírat zaměstnání, kde může využít svou kreativitu a nezávislost. Potřebuje aktivitu a pohyb, a nejlépe volnou pracovní dobu.. Nedělá jí problémy cestovat, vydrží i většinu stresových situací. Poradí si i s dětmi. Bývá vzornou matkou, někdy ale své dítko příliš rozmazluje a mívá na něj až přehnané nároky. Pro muže je velmi přitažlivou ženou plnou sex-appealu. Dokáže je svést, vymačkat jako citron a opustit. Na druhou stranu dokáže i silně milovat. Většinou však chce mít a často i má silnou převahu.

Láska a partnerství:
     Blíženec často dokáže okouzlit svým nenuceným chováním a fantazií. Jestliže se tak stane a dotyčná osoba má smysl pro humor, má u Blížence téměř vyhráno. Ale jen téměř. Blíženec není totiž tak snadno polapitelný jak by se mohlo zdát. Často totiž uniká a přetvařuje se, aby partnera vyzkoušel. Blíženec hledá klid a vyrovnanost, a pokud partner těmito kvalitami nevládne, je možné, že jej po čase opustí. Vášnivé vztahy tvoří s Beranem a Lvem, ale jako dlouhodobý partner jsou pro něj vhodná vodní znamení Rak, Štír, ale také vzdušná, Váha, Vodnář nebo jiný Blíženec. Ale u posledního pozor, nastane-li ve vztahu vážná krize, hrozí, že nebude zvládnuta.

Muž blíženec:
     Muž v Blížencích má opravdu dobrou vyřídilku. Svými slovy dokáže mistrně upoutat a poplést hlavu mnohým ženám. Je neustále v pohybu. Působí velmi přirozeným a dominantním dojmem. Je všestranný a velmi inteligentní. Ať už dělá cokoli, je v tom dobrý. Někdy sice jen povrchně, ale než to někomu dojde, je už dávno někde jinde. Uplatňuje se většinou v kreativních oblastech, jako je grafika, reklama, média, návrhářství a podobně. Je důkladný až do těch nejmenších detailů. Bývá většinou velmi úspěšný. Jako otec je až příliš puntičkářský, má ale přirozenou autoritu a dokáže si s dětmi hrát a toulat se s nimi přírodou i celé dny. Je fantastický milenec, většinou ale nespolehlivý. Žena ho musí velmi silně zaujmout a jeho zájem neustále stimulovat. Nesnáší všednost.

Osobnosti ve znamení blížence:
     Richard Wagner, královna Viktorie, Bob Dylan, Edvard Beneš, Jaroslav Ježek, John Fizgerald Kennedy, Marilyn Monroe, Alexandr Sergejevič Puškin, Robert Schumann, Michail Šolochov, František Palacký, Libuše Šafránková, Luděk Sobota, Naomi Campbell, Karel Zich, Jiří Voskovec, Helena Růžičková, Karel Šíp, Thomas Hardy, Clint Eastwood, Paul Gaugin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moni45 moni45 | 8. června 2012 v 20:45 | Reagovat

To s tou roztěkaností na mně sedí :-D

2 cheap wedding dress cheap wedding dress | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 14:21 | Reagovat

You made some good points there. I did a search on the topic and found most people will agree together with your weblog.
http://www.isdress.org

3 maxi summer dresses maxi summer dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 2:07 | Reagovat

I was honored to get a call coming from a friend when he discovered the important ideas shared on your site. Reading through your blog publication is a real excellent experience. Many thanks for considering readers like me, and I want for you the best of achievements like a professional realm.
http://www.speakdress.com

4 cheap bridal gowns and dresses cheap bridal gowns and dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:48 | Reagovat

Great website! I in actual fact love what is not difficult on my eyes also, the tips are well created. I'm sure asking yourself could are generally notified when a new post has been given. May possibly subscribed to all your rss which may want to do the trick!
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama