Vzkazy nebo dotazy mi můžete zanechat v Návštěvní knize

Beran (Aries)

7. září 2010 v 21:51 | Staňulii |  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
beran_aries
21. 3. - 20. 4.

     Prvním znamením zvěrokruhu je beran a právě v tomto znamení jsem se narodila i já. 90% charakteristiky tohoto znamení na mě sedí, ať si přečtu jakýkoli článek nebo knihu. A právě proto postupně přidám i zbylá znamení a třeba se v nich najdete, nebo se o sobě dozvíte něco, čeho jste si dříve nevšimli :) Samozřejmě to pro všechny zdaleka neplatí, znám i některé lidi, na které tyto charakteristiky nesedí vůbec....

      Podstata: činnost
      Vládce: Mars
      Dny týdne: úterý, pátek, sobota
      Živočichové: ovce, pes, vlaštovka, skřivan
      Rostliny: fialka, karafiát, vřes, kopřiva, vavřín, olše, šeřík
      Kameny: diamant, rubín, ametyst, granát
      Kov: železo
      Barvy: červená, v případě napětí modrá
      Čísla: 1, 4, 7, 9, 3, 47, 87
      Silná stránka: energie
      Slabá stránka: prudkost
      Charakter: cholerik
      Sympatická znamení: Lev, Střelec, Blíženci, Ryby
      Neutrální znamení: Býk, Panna, Vodnář
      Pozor na: Rak, Váhy, Kozoroh

Pozitivní rysy Berana
     Odvaha, rozhodnost, cílevědomost, temperament, iniciativa, nadšení, činorodost, sebedůvěra, přímost, bojovnost, silná vůle.

Negativní rysy Berana
     Egocentrismus, poučování, netrpělivost, agrese, sobectví, arogance, bezohlednost, hádavost, tvrdohlavost, lenost, malichernost.

Charakteristika
     Beran nebo také Skopec patří mezi ohnivá znamení a je pod vládou Marzu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.
     Lidé zrozeni v tomto znamení jsou přátelští, otevření. Mají většinou prostou, málo komplikovanou povahu. Touží po nezávislosti. Jsou schopní a ctižádostiví. Snaží se dosáhnout samostatného, vedoucího postavení. Nebojí se překážek a za svým cílem se ubírají co nejrychleji. Jsou si vědomi své síly a věří svým schopnostem. Nadšeně se chopí jakékoli příležitosti, nebojí se práce a ani chvíli neváhají, zda na to stačí či nikoli. Bývají často dost sobečtí a náladoví. I přes to bývají dobrými společníky. Lidé narozeni ve znamení Berana velmi rychle chápou. Mají dobrý postřeh a jsou velmi zvídaví. Jelikož jsou založeni idealisticky, dokáží se nadchnout a obětovat se pro velké věci. Jsou schopni velkých činů. Značný optimismus jim pomáhá překonávat nejrůznější situace, do kterých se svou ukvapeností snadno dostanou. Snaží se prosadit své plány a názory. Často tak dochází ke sporům, ale jako praví bojovníci jim statečně čelí. Skopci bývají dosti smyslní, nevázaní a snadno vzrušivý. Nemůžeme je tedy pokládat za příliš spolehlivé partnery. Mají rádi změnu, pokud ale mají rodinu, snaží se tuto svou slabost nějak odčinit, nebo se jí úplně zbavit.

Zdraví
     Lidé narozeni v tomto znamení jsou tělesně dost odolní a těší se dobrému zdraví. Někdy trpí přepracováním. Svou zbrklostí si mohou přivodit i úraz.

Práce
     Berani jsou lidé kamarádští, přátelští a veselí a mají silně vyvinutý smysl pro fair play. Je dobré mít je za kolegy, protože překypují množstvím dobrých nápadů, které sami nestihnou realizovat, ale umějí strhnout druhé k radostné spolupráci. Budou-li ve vedoucím postavení, lze se spolehnout, že budou spravedliví, ale těžko se smíří s lenivými nebo nešikovnými partnery. Vzájemné problémy budou řešit rychle, prudce a nekompromisně. Tito lidé nesnesou, aby je někdo řídil nebo jim dokonce poroučel a svou svobodu a nezávislost si získají za každou cenu. Jejich odvaha bývá neuvěřitelná ale vyplývá ze sebedůvěry, kterou získali svými výkony.
     Nejsou však dobrými podřízenými. Proto by neměli volit taková povolání, ve kterých nemohou pracovat nebo podnikat samostatně. Pokud mají někoho poslouchat jsou nešťastní. Naději mají jen ve velkých podnicích, kde se díky své ctižádosti rychle propracovávají na vedoucí místa.Nacházejí uplatnění zejména v těch povoláních, která mají co do činění s ohněm, železem, zbraněmi. Proto je často nacházíme v ozbrojených silách jako odvážné důstojníky, v lékařství jako výborné chirurgy (ženy v oborech vyžadujících spíše jemnost než sílu), ale i jako chemiky a chemičky, hutníky, slévače, kováře, mechaniky (ženy jako jemné mechaničky) a pracovníky s výpočetní technikou. Ve stavebnictví jsou spíše architekty než kladeči cihel. V podnikatelské oblasti dávají přednost rychlým, byť i rizikovým podnikům.

Láska a partnerství
     V lásce, partnerství či milostných hrátkách bývá Beran velmi aktivní a vynalézavý. K partnerovi se chová mile, pozorně, někdy i trochu žárlivě. Ve vztahu je citlivý a zranitelný. Většinou jej sice hned tak něco nerozhází, ale pokud se to stane, snaží se, aby to na něm nebylo znát. Jestliže se zamiluje, jde bezhlavě za svým srdcem a city. Kdo tedy hledá vyrovnaného partnera, raději by se neměl se Beranem zaplést. Beran často okouzlí vodní znamení, ale pro dlouhotrvající vztah je pro něj vhodnější navázat spojení se Lvem nebo Střelcem.

Žena Beran
     Žena narozena ve znamení Skopce je naprosto nepřehlédnutelná. Nemusí zrovna oplývat krásou, umí však dokonale využít svých předností a tím je pro muže neodolatelná. Ráda se nechá dobývat, v určité chvíli však velmi ráda převezme aktivitu. Potrpí si na drahé šperky a restaurace. Porto potřebuje mít jistotu v práci, aby se dokázala dobře zaopatřit a ukázat tak svou nezávislost.V milostném životě je neuvěřitelně vášnivá a muž, který projde jejím výběrovým kolem, se má opravdu na co těšit! Je neskutečně vynalézavá. Od partnera očekává dostatek fantazie, nerada se nudí.

Muž Beran
     Tito muži jsou pracovití, cílevědomí a elegantní. Jeto vůdčí typ a v zaměstnání zaujímá většinou vedoucí pozice. Někdy je sice pruďas, ale svým řečnickým umění dokáže vše urovnat. Je to zábavný a veselý společník. V diskusích se z něj stává tvrdý protivník, obrátí každé vaše slovo proti vám, je pohotový a nic mu neunikne. Vyzařuje velkou sexualitu, která na ženy velmi působí. V dámské společnosti se chová sebejistě a světácky. Je to lovec. Jakmile má na nějakou slečinku  políčeno, není úniku. Vzrušuje ho každý její pohyb, gesto a pak se na ni vrhne. Má rád rychlý a intenzivní sex.

Osobnosti ve znamení Berana
     Adolf Hitler (jsem narozena ve stejný den - 20. 4.), Johan Sebastian Bach, Wilhelm Conrad Röntgen, Vincent van Gogh, René Descartes, Nikolaj Gogol, Giovanni Casanova, Karel I. Veliký, Jan Jánský, Claudia Cardinalová, Leonardo da Vinci, Charles Chuplin, Mohamed, Jan Ámos Komenský, Otto von Bismarck, Lucie Bílá, Eddie Murphy, Vlasta Burian, Bohumil Hrabal, Josef Sommer, Mariah Carey, Dagmar Veškrnová-Havlová, Diana Rossová, Jan Svěrák, aj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bridesmaid cocktail dresses bridesmaid cocktail dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 17:09 | Reagovat

We're a planet of nearly six billion ninnies living in a civilization that was designed by a few thousand amazingly smart deviants.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama